Banner 1 Banner 2 Banner 3 Banner 1 Banner 2 Banner 3 Banner 1 Banner 2

Záchod

Závesné alebo kombi WC?

Kombi WC je typ záchoda, kde misa je integrovaná so splachovacou nádržkou. Najväčšou výhodou je ľahká montáž a nízka cena. Závesná misa je montovaná na stenu pomocou podmietkového systému, ktorý je zabudovaný do steny. Je to moderné a estetické riešenie kúpeľne, lebo splachovacia nádržka je schovaná v stene.

 

Koľko miesta treba vynechať pred záchodom?

Závesná misa má šírku cca. 40 cm a dĺžku cca. 50-55 cm. Šírka podomietkového systému je zhruba 50 cm a jeho dĺžka sa pohybuje od 10-15 cm. Ak chceme zabezpečiť plný komfort pri používaní záchoda, je potrebné vynechať 20 cm na oboch stranách záchoda a pred záchodom cca. 80x 60 cm voľného priestoru. Kombi WC má približné rozmery: 36 cm x 63 cm x 82 cm (šírka x dĺžka x výška)

 

Zadný rovný alebo spodný odpad kombi WC?

Pred kúpou vhodného WC kombi si treba preveriť umiestnenie odpadovej rúry v kúpeľni, resp. v záchode. Odtok môže byť umiestený v podlahe alebo na stene.  Ak máte odtok v podlahe budete potrebovať záchod so spodným vertikálnym odpadom. Ak máte odtok v stene budete potrebovať záchod so zadným, rovným, horizontálnym odpadom.

 

Aký prívod vody do nádržky kombi WC?

Kombi WC môže mať bočný alebo spodný prívod vody do nádržky.  Bočný prívod vody do nádržky umožňuje lepší prístup ku splachovaciemu mechanizmu, ale spodný prívod vody do nádržky je viac estetické.

 

Čo znamená úsporné splachovanie?

Ak uprednostňujete úsporné splachovanie záchoda, tak potrebujete dvojitý splachovací systém, ktorý pri splachovaní  využíva 3 lit. alebo 6 lit. vody. Tento systém, vďaka možnosti výberu medzi splachovaním s celou kapacitou nádržky alebo iba polovicou, umožňuje úsporu vody. Ak chcete mať závesnú misu s úsporným splachovaním tak podomietkový systém, ktorý je zabudovaný v stene musí mať funkciu dvojitého ekonomického splachovania.

 

Záchodové sedátko

Pri kupovaní záchodového sedátka venujte pozornosť nasledujúcim faktorom:
  • Rozmery sedátka
  • Materiál z ktorého je sedátko vyrobené - môže byť  duroplast (estetické a pevnejšie) alebo polypropylén (ľahký a flexibilný plast)
  • Antibakteriálne vlastnosti sedátka
  • Uzatváranie sedátka - môže byť voľnepadajúce, t.j.  so spomaľovacím mechanizmom tzv. soft-close. (je to praktické a pohodlné uzatváranie WC dosky) -
  • Užitočná vlastnosť je ľahká montáž, resp. demontáž sedátka v prípade čistenia misy alebo samotného sedátka.
  • Tvar sedátka - ak chcete mať istotu, že sedátko bude pasovať  na záchodovú misu, kupujte sedátko od toho istého výrobcu ako je misa. Najlepšie je zachovať označenie, typ, sériu alebo model misy.

 

Služby

3D návrhy

© Bauker s.r.o