Banner 1 Banner 2 Banner 3 Banner 1 Banner 2 Banner 3 Banner 1 Banner 2

Umývadlo

Typy umývadla

Závesné umývadlo-  je základný typ umývadla, ktoré je montované priamo na stenu a uchytené skrutkami.  Takéto  umývadlo odporúčame pre malé kúpeľne alebo toalety, kde  nie je priestor pre umývadlo s nábytkom.   
Závesné umývadlo s nohou alebo polnohou (s krytom na sifón)- je montované takisto priamo na stenu a uchytené skrutkami. Sifón je pritom zakrytý keramickou nohou alebo polnohou, ktorá je zavesená na stenu.  
Závesné rohové umývadlo- umožňuje optimálne využiť priestor. Umývadlo je osadené priamo na stenu rohu.  
Umývadlo na dosku- je položené na vymurovanú alebo drevenú dosku. Tieto typy umývadla sú väčšinou masívne a elegantné. Dávajú interiéru moderný charakter.
Zápustné alebo polozápustné umývadlo-  je pohodlné a estetické riešenie pre kúpeľňu. Spolu s vodovodnou batériou tvoria výrazný funkčný a dekoratívny element kúpeľne.
Nábytkové umývadlo- je kombinované so skrinkou, ktorá je umiestnená pod umývadlom. Skrinka je prispôsobená tak, aby na nej umývadlo perfektne sedelo.  Tento typ umývadla umožňuje efektívne manažovať  priestor v kúpeľni.  

 

Aká je optimálna veľkosť umývadla?

Na to, aby sme mohli využívať umývadlo pohodlne a bez ťažkostí, veľkosť umývadla musí byť prispôsobená veľkosti kúpeľne. Na trhu existujú rôzne tvary  a veľkosti umývadiel, štandardná šírka je pritom od 50 cm do 60 cm. Samozrejme sú aj špeciálne produkty, ktoré sa vyrábajú vyslovene pre malé kúpeľne, kde šírka umývadla je len 35 cm. Pre veľké priestranné kúpeľne odporúčame vybrať  väčšie umývadlo so šírkou 80 cm alebo 90 cm.   Ak chceme zabezpečiť plný komfort pri používaní umývadla, vzdialenosť  prednej hrany umývadla od steny na ktorú je umývadlo zavesené by mala byť 40 cm.  Vzdialenosť od ostatných elementov (napr. bočných stien) by mala byť minimálne 20 cm. Priamo pred umývadlom je dobré vynechať  cca. 70 cm voľného priestoru.

 

Umývadlo s otvorom na batériu alebo bez otvoru na batériu?

Väčšina umývadiel je s otvorom na batériu, pričom otvor na batériu je podľa štandardu, preto všetky umývadlové batérie na to pasujú.  Otvor na batériu môže byť umiestnený v strede umývadla, naľavo alebo na pravej strane umývadla, hlavne vtedy keď je umývadlo malé. Existujú aj umývadlá bez otvoru na batériu, kde batéria je montovaná na stenu nad umývadlom.

 

Dizajn umývadla

Pri výbere typu umývadla odporúčame aby ste si preverili či existuje k danému umývadlu záchodová misa resp. bidet s rovnakým dizajnom, aby ste mohli zachovať rovnaký štýl pri zariaďovaní kúpeľne. Pri výbere umývadla je veľmi dôležitý aj tvar umývadla, vnútorný aj vonkajší. Optimálne umývadlo je zaoblené z vnútra, čo uľahčuje prietok vody, minimalizuje usadenie špiny vo vnútri umývadla a uľahčuje jeho čistenie.  

 

Služby

3D návrhy

© Bauker s.r.o